MİMARLIK, MÜHENDİSLİK, GÜZEL SANATLAR ve MESLEK LİSELİLERE TAKVİYE KURSLARIMIZ

Teknik Resim, Çizim Kursları

Mimarlık, Mühendislik, Güzel Sanatlar Fakültelerinde okuyan öğrencilere, meslek liselerinde ki öğrencilere çizim derslerinde başarılı olabilmeleri için takviye kurslarımıza bekliyoruz.

Teknik çizime yeni başlayan öğrencilere, teknik çizim aletlerinin fonksiyonlarını, kullanım pratiğini, çizgilerin anlamları, üç boyutlu cisimleri, iki boyutlu çizimleri, geometrik çizimler, avrupa ve amerika izdüşüm resim çizim teknikleri, ölçeklendirme, görünüş ve kesitler uygulamalı olarak öğretilir.

Teknik çizim kurallarını öğrenen öğrencilerimize avanproje çizimi, detay çizimi ve uygulama proje çizim teknikleri, sırasıyla öğretilerek, öğrencilerimizin okul derslerinden başarılı notlar almaları sağlanır.

 

Tasarı Geometri Kursları

Öğrencilerimize tasarı geometri dersinin önemi, izdüşüm tanımı ve çeşitleri, konik ve paralel izdüşümler, dik ve eğik izdüşüm teknikleri öğretilir.

Temel izdüşüm, diedir ve epür eksenlerinden sonra nokta ile başlayıp doğruların, düzlem yüzeyleri ve cisimlerin izdüşümlerinden sonra düzlemlerin delme ve kesişme araları, döndürme ve arakesitlerinin açılımları deneysel ve uygulamalı çizimlerle öğretilir.

Perspektif Çizim Teknikleri

Üç boyutlu çizimleri iki boyutlu olarak kağıt üzerine çizim teknikleri ve perspektif çeşitleri grafiksel çizim kuralları disiplini çerçevesinde öğretilir.

Obje perspektiflerinden, kavalyer perspektif, aksonometrik perspektif ve izometrik perspektifler çizim kuralları ile ve serbest el çizim tekniklerinde öğretilir.

Ayrıca anlatım tekniklerinden olan fotoğrafla anlatım tekniğinde fotoğraf ve makinası üzerinde bilgiler teorik ve uygulamalı olarak öğretilir.

Artistik konik tek kaçma noktalı, iki kaçma noktalı ve üç kaçma noktalı perspektiflerden sonra konik çan kuşbakışı perspektifi ve konik patlamış montaj perspektif çeşitleri kurallı çizimlerle plandan taşıma yöntemleriyle ve öğrencilerimizin serbest el düşündüklerini üç boyutlu skeç çizgileriyle öğretilir.

Perspektif konularımızda obje perspektifleri, iç mekan perspektifleri, makina ve parçaları perspektifleri, mobilya perspektifleri, peyzaj perspektifleri ve mimari yapı perspektif çizimleri değişik bakış noktalarından ve farklı bakış yüksekliklerinden bakılarak çizimleri, profesyonelce öğretilir.

Yapı Bilgisi Dersi

Yapının tarifi, yapı çeşitleri, yapılarının temelden çatıya kadarki yapım aşamaları, ölçekli çizimleri, görünüş ve kesitleri çizim kuralları içerisinde öğretilir.

Yapının temel ekipmanlarından kolon, kiriş ve döşemeler, temel, zemin ve istinat duvarları, kalıplar, yalıtım, badana ve boyaların özellikleri öğretilir.

Duvarların çeşitleri ve özellikleri örülüş şekilleri, döşeme kapları, iskele, şef ve iksallar, divitasyon ayırım derzleri, çatı ve yağmur suyu tesisatları, elektrik ve ısınma, su tesisat çizimleri, çizim teknikleri kurallarına göre öğretilerek örnek dökümanlar, kitaplar, dergiler, videolar ve fotoğraflarla desteklenerek profesyonel kadromuzla sizlerin derslerinizde ve ödevlerinizde başarılı olmanız sağlanır.

İnce Yapı Kursları

Mimari yapıların yan ekipmanlarından olan kapılar, pencereler, döşemeler ve asma tavan, kaplamalar, seperasyon bölücüler, radyatör gizleyicilerinin teknik çizimleri ve detay çizimleri profesyonelce öğretilir.

Mobilya Tasarım Kursları

Mobilya ve inşaatta yapımında ve tasarımında kullanılacak ağaçların çeşitleri, özellikleri, depolama ve istifleme teknikleri, mobilya yüzey işleme teknikleri, masifler, levhalar, boya ve vernik çeşitleri teorik ve çizimlerle öğretilir.

Mobilyalarda ahşapların birleştirme biçimleri, kapak ve çekmece konstrüksiyonları, ayak ve gövde bağlantı detayları, marküteri ve süsleme teknikleri, teorik ve uygulamalı olarak çizdirilerek öğretilir.

Mobilyalarda tabure, sadalye, kitaplık, koltuk, komidin, şifonyer ve elbise depolama dolapları, tasarım eskizleri, yaptırılarak bu mobilyaların görünüş kesitleri, fasatları, detay çizimleri ve montaj perspektif "montaj perspektif çizimleri" öğretilir.

 

Maket Yapım Teknikleri, Kursu

Maket kurslarımızda katılan öğrencilerimize, maket yapım teknikleri, maket yapımında kullanılan malzemeler, ölçeklendirme, maket yüzey boyama teknikleri, obje maketleri, mobilya maketleri, mimari maketler, endüstriyel aletleri maketleri öğretilir ve bunlarla ilgili kalıp çıkarma teknikleri uygulama atölyelerimizde gösterilerek görsellikleri pekiştirilir.

Projesi çizilmiş hertürlü maketleriniz ve özel ödevleriniz çizilir, renklendirilir gerekirse 3D Programlarıyla uygulamalı öğretilerek özel ders verilir.

başa dön

ŞUBELERİMİZ

KADIKÖY

Osmanağa Mh. Kuşdili Cd. Karadut Sk. No:31 Altıyol Kadıköy - 0216 348 24 12

KARTAL

Kordonboyu Mh. Hürriyet Cd. Derya Sk. No:9 Çarşı İçi Kartal - 0216 473 20 30

MECİDİYEKÖY

Mecidiyeköy Mh. Selahattin Pınar Cd. No:10 Mecidiyeköy Şişli - 0212 244 57 71

ErART Sanat Galerisi

Osmanağa Mh. Kuşdili Cd.Misk-i Amber Sk. No:7 Galeri Kadıköy - 0216 349 04 90

ErART Sanat
REHBERLİK SERVİSİ
0505 800 24 26
0505 800 24 27

Sitedeki tüm veriler Zorbay Şerif Erday'a aittir. e-mail: info@erart.net
© 2009 ErARTsanat.Net - Tüm Hakları Saklıdır. Yazılım by Portaze.NET